Ev.io je bezplatná IOhra. Hra aktuálně podporuje dva herní režimy. V deathmatch se utkejte ve free-for-all proti ostatním hráčům, abyste dosáhli co nejvyššího počtu zabití. V týmovém deathmatchu pracujte se svým týmem na dosažení co nejvyššího počtu kolektivních zabití. Zbraňový systém v ev.io je trochu jiný než u jiných prohlížečových stříleček, jako je Krunker nebo Venge, ve kterých nemůžete zbraně sbírat na mapě. V ev.io si vyberete primární zbraň, se kterou začnete: ruční dělo, automatická puška nebo laserová puška. Každá z různých primárních zbraní spadá do jiného archetypu. Například automatická puška způsobuje nízké poškození, ale má vysokou rychlost střelby. Laserová puška má vysoké poškození, ale pomalou rychlost střelby. 

Kromě výběru primární zbraně si můžete zbraně také vyzvednout na mapě. Máte tři možné zbraně: brokovnici, odstřelovač a raketomet. Sběrné zbraně jsou o něco silnější než vaše primární zbraň, ale mají omezenou munici. Abyste je mohli plně využít, musíte si dát své záběry. Hra má také docela složitý systém schopností, který se většinou soustředí kolem pohybu a granátů.

 

INSTRUKCE

Pohyb: W,A,S,D

Mířit a vystřelit: Myš a levé tlačítko myši

Q: Teleport Grenades: Můžete si vybrat 2 ze 3 granátů: kouřové granáty, standardní granáty a bleskové granáty.

Pohyb: Utraťte 3 body v libovolných 3: teleportace, skákání a sprint. Můžete utratit 1 bod například ve sprintu a 2 v teleportu. Pokud strávíte všechny 3 skákáním, můžete skočit 3krát.

Skákání nepoužívá výdrž, ale jiné věci, jako je teleportace a sprinty, ano. Mechanika pohybu v ev.io je různorodá. Soutěžte na žebříčku nebo navštivte obchod ve hře a odemkněte skiny a další kosmetiku (již brzy). Můžete také hrát soukromé hry s přáteli kliknutím na odkaz pro sdílení hry v nabídce (stisknutím M pro přístup).

Ev.io byl přidán v .IO Hry.